WENTYLACJA


 

ZALETY SYSTEMÓW WENTYLACJI HYBRYDOWEJ

 

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z kosztów, które generuje wadliwa lub całkowity brak instalacji wentylacyjnej w naszym domu.

Decyzja o zakupie odpowiedniego systemu jest inwestycją, która przynosi wiele oszczędności.

 

 

WENTYLACJA HYBRYDOWA - skuteczna jak wentylacja mechaniczna, prosta i tania jak wentylacja naturalna.

 


    W zdecydowanej większości domów jest wentylacja grawitacyjna, ale nie zawsze spełnia ona swoją funkcję, bo działanie takiej instalacji wentylacyjnej jest uzależnione od warunków atmosferycznych. Ten problem rozwiązuje wentylacja hybrydowa. Jak działa, kto może ją zainstalować? Poznaj zalety wentylacji hybrydowej.

 

   Właściwa wymiana powietrza to klucz do komfortu, bezpieczeństwa i zdrowia mieszkających w nich osób. Wentylacja powinna w każdym momencie zapewnić odpowiednią krotność wymian powietrza w pomieszczeniach, odpowiednia ilość powietrza powinna więc napłynąć, i zostać wydalona z budynku. Pojęcie nawiewu i wywiewu jest tutaj kluczowe, powietrze z zewnątrz musi mieć zapewniony swobodny dostęp środka, musi być także efektywnie z niego usunięte. Każde zakłócenie tego prostego schematu skutkuje wadliwą wentylacją, z jednej strony (przy niedostatecznej wentylacji) przewilgoceniem powietrza, z drugiej wychłodzeniem pomieszczeń (przy nadmiernej). Każda z dotychczasowych metod zapewnienia dobrej wentylacji była albo nie zawsze skuteczna (wentylacja grawitacyjna) albo droga (wentylacja mechaniczna).
Najlepszym rozwiązaniem jest wobec tego połączyć je w system wentylacji hybrydowej.

 

Rozróżniamy dwa rodzaje systemów: