FOTOWOLTAIKA


Przetwarzanie światła słonecznego w energię - własna elektrownia na dachu dzięki energii słonecznej!

 

Fotowoltaika

     Fotowoltaiką jest nazywana dziedzina nauki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną - znana również jako metoda helioelektryczna. Uzyskanie energii ze światła słonecznego jest możliwe dzięki wykorzystaniu ogniw fotoelektrycznych. Wykorzystywana jest w panelach słonecznych (fotowoltaicznych) do uzyskiwania energii ze słońca. Fotowoltaika jest obecnie coraz bardziej popularna ze względu ekologię uzyskania energii oraz praktyczność - światło słoneczne dostępne jest niemalże wszędzie.


 DOTACJE NA FOTOWOLTAIKĘ !!!

 

     We wtorek rada nadzorcza Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej potwierdziła zmiany w programie PROSUMENT. Jak zostało wspomniane, wyższe dotacje dostosowano do oczekiwań beneficjentów.

     Według najnowszych zmian, do końca 2016 roku utrzymają się wyższe dotacje dla beneficjentów programu PROSUMENT. Otrzymają oni do 40% kwoty inwestycji mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii. Jak informuje NFOŚiGW, po 2016 roku dotacja spadnie do 30% kwoty inwestycji. To jednak nie wszystkie zmiany, jakie przygotowano. Zwiększono również budżet bezzwrotnej pomocy z 240 mln złotych do 280 mln złotych. 

                                                    

                                                               czytaj więcej